

Šį vakarą ABC pristato dar vieną medicininę dramą, vieną iš labiausiai paplitusių laidų. Šis, vadinamas geras daktaras, seka jaunuolį Shauną Murphy, kuris turi autizmą ir Savanto sindromą. Shaunas yra pasamdytas vaikų chirurgijos rezidentu San Chosė St. Bonaventure ligoninėje. Dauguma darbuotojų, įskaitant chirurgijos vadovą, nenori jo ten, jausdami, kad dėl ribotų gebėjimų atpažinti ir išreikšti emocijas jis negalės būti įgudęs dirbti. Tačiau stipriai palaikant įstaigos prezidentą, Shaunui leidžiama tai padaryti.
Shauną vaidina Freddie Highmore’as, puikus aktorius, neseniai atlikęs pagrindinį vaidmenį seriale „Bates Motel“. „Highmore“ daro Shauną tokį pat įdomų ir gerai išvystytą, koks buvo jo Normanas Batesas, ir iškart aišku, kad Highmore’as atliks puikų darbą. Kartu su puikiu Richardu Schiffu („Vakarų sparnu“) vaidina Aaronas Glassmanas, minėtasis prezidentas, taip pat keletas kitų gabių, kartais siaubingų aktorių, atrodo, kad yra sukurti labai tvirto pasirodymo pagrindai.
Taškus gerasis daktaras naudai dar labiau skatina kūrybinė komanda. Ši laida sukurta remiantis sėkmingu Pietų Korėjos serialu, o JAV sukūrė David Shore (House) ir Daniel Dae Kim (Lost). Shore’as tikrai ką nors išmano apie stiprių šio žanro dramų kūrimą, o Kim yra gerai gerbiamas kaip atlikėjas, o tai kartais yra geras vadovas kuriant.
Tačiau čia peržiūra pasisuka. Nepaisant to, kad viskas veikia jo naudai, gerasis daktaras yra tik pavadinime vartojamas būdvardis – geras. Galite paklausti, kas blogai su gėriu? Iš tiesų, daugelį tiesiog gerų serialų savaitė po savaitės, metai iš metų žiūri daugybė žmonių. Tačiau dabar yra 2017 m., didžiausios televizijos era, ir yra daug, daug novatoriškesnių, sudėtingesnių ir patrauklesnių variantų. Gero jau nebepakanka.
Yra daug veiksnių, prieštaraujančių geras daktaras, pradedant nuo to, kaip istorija yra labai klišė. Nepaisant to, kad jis šiek tiek priklausomas nuo personažų, atrodo, kad jame bus daugiausia atskirų epizodų. Tai, kaip vaizduojamas Shauno mąstymo procesas, yra žingsnis aukščiau to, ką padarė House, grafiškai kalbant, bet tai nėra neįprasta, palyginti su kitomis, naujesnėmis serijomis. Kulminacija jaučiasi priverstinė, o rezoliucija – nereali. Veikėjai yra beveik dvimačiai prieš Shauną dėl netinkamų priežasčių, o žiūrovai yra rankomis maitinami manipuliuojančiomis emocinėmis scenomis.